Erb obce Horné Srnie

Obec Horné Srnie

Informačný portál obce
 

Šport

Naväzuje na históriu, ale s ohľadom na amatérske podmienky vychádza predovšetkým z daných možností.

Najrozšírenejší ostáva futbal, v ktorom reprezentujú obec mužstvá žiakov v okrese, dorastu v kraji a dospelí v rámci oblastného majstrovstva Trenčianskeho kraja. Mužstvá sa pohybujú v strede tabuliek, pričom však materiálne podmienky, štadión, telocvičňa a tréningové možnosti by si žiadali aj postavenie vyššie.
Tenisový šport nadobudol dokončením tenisového areálu TK 2000 možnosti, ktoré chýbajú aj mnohým mestám. Súťažne zatiaľ hrajú dve družstvá mladých tenistov a to v majstrovstvách žiakov západoslovenského tenisového zväzu kategórie RM II A.

Do športovej činnosti obyvateľov možno zahrnúť aj akcie turistického oddielu, členovia ktorého vykonali kus záslužnej práce pri preznačkovaní turistických trás v rajóne a ich praktickom využívaní v lete i v zime.
Zimná sezóna je už 19 sezón charakterizovaná zaujímavým priebehom futbalovej miniligy, ktorej sa aj v tomto ročníku zúčastnilo rekordných 16 mužstiev.
Samostatne vyvíjajú činnosť aktivisti, ktorí zabezpečujú činnosť 900 metrového lyžiarskeho vleku v lokalite Čakanov – Vlársky priesmyk.
Basketbalová miniliga pokračuje už 6. ročníkom za účasti šiestich mužstiev.
Aktívne sa do športu zapájajú i starí páni, ktorí sa nielen zúčastňujú podujatí, ale i sami organizujú medzinárodné halové turnaje.
Aktívny je i vodácky oddiel Delfín, ktorého odchovancom je majster sveta a Európy v rýchlostnej kanoistike Juraj Lipták. Oddiel úspešne pokračuje v príprave ďalších jednotlivcov – záujemcov o tento šport.

?